Return to site

روش‌های تشخیص باتری اصل و فیک سامسونگ

یکی از مشکلات شایع تلفن‌های همراه مشکلات باتری آنهاست. به دلیل شارژهای پی درپی، استفاده طولانی مدت، استفاده از تلفن به هنگام شارژ و بسیاری از دلایل دیگر باتری‌های تلفن‌های همراه پس از مدتی بازده قبلی خود را نداشته و بلا استفاده می‌شوند. در این زمان باید باتری را عوض کرد، اما از کجا می‌توانید بفهمید که باتری‌ای که خریده‌اید قابل اطمینان، باکیفیت و اصل است؟

روش های تشخیص باتری اصل سامسونگ

اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران دیگر «چگونه باتری اصل را از تقلبی سامسونگ تشخیص دهیم» و جملاتی از این قبیل را در اینترنت جستجو می‌کنید، می‌توانید از این مقاله بهره ببرید. برای تشخیص باتری اصلی سامسونگ از فیک می‌توانیم از روش‌هایی که این کارخانه برای امضا یا سخت‌تر کردن امکان جعل آن به کار برده، استفاده کنیم. در این قسمت این روش‌ها را به تفصیل شرح خواهیم داد.

روش اول: بسته بندی باتری و تاریخ ساخت

برای تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ، بسته بندی باتری اصل کیفیت خوبی داشته و می‌تواند از باتری محافظت کند. رنگ‌ها و حروف روی بسته بندی باتری طبیعی به نظر می‌رسند. تاریخ ساخت روی جعبه یا بسته بندی باتری را با تاریخ ساخت روی باتری مقایسه کنید. یکی از روش های تشخیص باتری سامسونگ اصل این است که در باتری‌های اصل تاریخ ساخت روی باتری با تاریخ ساخت روی جعبه یا بسته بندی آن یکی است. به عکس زیر دقت کنید:

روش دوم: قسمت اتصال باتری به ان اف سی و پوشش زیر ورقه باتری را چک کنید

برای تشخیص باتری اصلی سامسونگ می‌توانید اتصال داخلی ان اف سی را چک کنید. بعد از باز کردن روکش پشتی باتری اصل باید بتوانید اتصال ان اف سی را ببینید، اما در باتری‌های تقلبی این اتصال مشخص نیست. در باتری‌های اصل بعد از باز کردن روکش باید بتوانید روی چیپ ان اف سی روکش دیگری ببینید. سطح باتری‌های اصل صاف و یک دست است. چیپ ان اف سی باتری‌های تقلبی با برچسب‌های چاپی پوشیده شده است. سطح رویی این باتری‌ها برجسته، فاقد چیپ ان اف سی بوده و شامل برچسب‌های چاپی است.

در تشخیص باتری اصل سامسونگ دقت کنید که قسمت پشتی پوشش روی باتری اصل رنگی خاص، بین خاکستری و نقره‌ای دارد، اما این پوشش در باتری‌های تقلبی نقره‌ای و براق بوده و این تفاوت باتری اصلی و تقلبی سامسونگ است. با باز کردن پوشش یا ورقه پشتی روی باتری می‌توانید نوشته‌ای چاپی از شرکت سامسونگ را ببینید. سطح این قسمت شفاف و براق است. در مدل‌های تقلبی این قسمت چاپی وجود نداشته و سطح آن غیر شفاف است.

 

روش سوم: با دقت بدنه باتری و حاشیه روکش آن را چک کنید

یک نحوه تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ این است که بسته بندی باتری را چک کنید. بسته بندی تقلبی غیر اصل، غیر معمول و زمخت بنظر رسیده و حاشیه‌های برجسته دارد. این در صورتی است که بسته بندی و سطح باتری اصل صاف بوده و حاشیه‌های آن مرتب به نظر می‌رسد. فاصله میان روکش یا روکش باتری اصل با بدنه بسیار ناچیز بوده و صاف، یک دست و مرتب به نظر می رسد؛ در صورتی که فاصله میان روکش باتری و بدنه در باتری‌های تقلبی زمخت، غیر معمول و شامل برچسب است.

روش چهارم: به نوع فونت باتری توجه کنید

طریقه تشخیص باتری اصل از تقلبی در گوشی سامسونگ از راه مقایسه فونت‌ها نیز امکان پذیر است. فونت‌های استفاده شده برای باتری اصل به رنگ سیاه و به صورت بولد بوده، اما فونت روی باتری‌های تقلبی به صورت باریک و ضعیف هستند.

روش پنجم: به پایه های باتری دقت کنید

یک روش تشخیص باتری اصل از تقلبی سامسونگ از طریق دقت به زاویه پایه‌های باتری امکان پذیر است. پایه‌های باتری اصل، ساختی دقیق و لبه‌های کوچک‌تر دارد، در حالیکه پایه‌های باتری تقلبی بزرگتر و زمخت‌تر به نظر می‌رسند.

روش هفتم: اتصالات باتری و حاشیه پایینی باتری

یکی از راه های تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی در این نکته نهفته است که اتصالات باتری اصل فرو رفته و یا مسطح بوده و اتصالات باتری تقلبی برجسته است. حاشیه پایینی باتری در باتری‌های اصل بسیار باریک بوده و در باتری‌های تقلبی بسیار بیشتر است.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید و بتوانید هنگان خرید باتری، اورجینال و فیک را از همدیگر تشخیص دهید. همچنین برای خرید انواع باتری سامسونگ می توانید به فروشگاه اینترنتی پلازا مراجعه کنید..

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly